Start pierwszego wyścigu drużynowego w sezonie 2014 odbędzie się 26 kwietnia o godz. 12:00 na torze Autodrom Sosnowiec.

W tym roku rusza już trzecia edycja otwartych amatorskich Mistrzostw Kartingowych, to długodystansowe, wytrzymałościowe, drużynowe wyścigi kartingowe rozgrywane w oparciu o specjalnie napisany regulamin, toczące się w myśl zasad Fair Play, kulturalnego zachowania, dobrego humoru i zabawy. Organizatorem Mistrzostw jest Region IPA Pyrzowice Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, turniej objęty został honorowym patronatem przez Prezydenta miasta Tychy i Polski Związek Motorowy. Cały cykl to 5 eliminacji, a ich głównym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań wśród użytkowników ruchu drogowego, jest to także dobra okazja do podnoszenia swoich umiejętności i ćwiczenia techniki jazdy w bezpiecznych warunkach.

W każdym wyścigu może wystartować do 10 drużyn. Wyścigi odbywają się na halowych torach kartingowych i polegają na przejechaniu w czasie ponad dwóch godzin jak największej liczby okrążeń toru. Przed startem wyścigu odbywa się losowanie gokartów i sesja kwalifikacyjna pozwalająca ustalić kolejność zawodników na linii startu.

Jednym z najbardziej widowiskowych elementów całych zawodów są zmiany zawodników, które odbywają się w pełnym biegu w wyznaczonej strefie zmian, dużo emocji dostarcza także start samego wyścigu. Oprócz kierowcy swoje zadanie ma także pozostała część drużyny, która stale musi śledzić i obserwować sytuację na trasie, by w odpowiednim momencie dokonać zmiany kierowców nie powodując utraty wywalczonej w wyścigu pozycji. Na koniec ciężkiej i pełnej adrenaliny rywalizacji odbywa się dekoracja zwycięzców i wręczenie pucharów.

Źródło: www.tvp.pl

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl