Pierwszy oficjalny Challenge na torze RCW w Warszawie przy ul. Modularnej 3a, po długiej przerwie miał miejsce w poniedziałkowy wieczór (13.10.2014r.).

Choć organizator przewidział 42 miejsca startowe, to ostatecznie na prośbę przyjezdnych zawodników, listę powiększono do 45-ciu. Trzeba przyznać że chętnych do rywalizacji było znacznie więcej. Na tor RCW w Warszawie przybyli nie tylko miejscowi zawodnicy. Już o godzinie 18:00 stawiła się dość pokaźna ekipa z lubelskiego Cartmax'u a także kilka osób z Torunia z ekipy Vir Team. Nie zabrakło oczywiście Turbo Ślimaków, teamu RCW. Wśród uczestników pojawił się też: Karol Urbaniak - znany kierowca Kia Lotos Race, Marcin Gawor - założyciel Eagles Poland a także znany w całym kraju DJ - Andrzej Siniarski. Na zawody przyjechał również założyciel GokartSystem. Nie zabrakło też płci pięknej, reprezentowanej przez Panią Joanne Aleksińską.

Po przywitaniu kierowców, oficjalnym ważeniu zawodników przez organizatorów Challenga i szybkim losowaniu gokartów, zawody rozpoczęły się koło godziny 19:30. Rywalizację rozpoczęły 5-cio minutowe treningi. Następnie ruszyły sesje kwalifikacyjne Q1 i Q2. Widać było dobre przygotowanie stałych bywalców RCW. Jednak przybyli goście nie dawali za wygraną i bardzo szybko urywali sekundy na rozgrzanych SodiKartach.

Z uwagi na 45 zawodników oraz ich wagę, wyścigi finałowe podzielono na 3 grupy SENIOR, MAX oraz OPEN. W każdej z nich znalazło się 15 zawodników. Runda finałowa składała się z 20 okrążeń oraz 3 Pit-Stopów. Dla kilku nowicjuszy wykonanie Pit-Stopu było czymś nowym, jednak bardzo szybko nauczyli się go nie tylko wykonywać, ale także wykorzystywać w strategii wyścigu.

Kategorię Senior wygrał Alek Musialik. Tuż za nim na mecie stawił się Michał Białach oraz Kamil Zarzycki. Przez cały wyścig o prowadzenie walczyli: Karol Urbaniak oraz Paweł Żak. Jednak obaj otrzymali 15 sekundową karę za wykonanie Pit-Stopy na ostatnim pomiarowym okrążeniu i spadli w stawce odpowiednio na 4 i 5 miejsce. Wart uwagi jest również Szymon Ładniak - lublinian, który jako najmłodszy kierowca oraz nowicjusz zawodów na torze RCW, nie odpuszczał gazu do końca i walczył z pozostałą stawką.  Także Pani Joanna z każdym okrążeniem radziła sobie coraz lepiej kręcąc coraz lepsze czasy okrążeń.

Kolejną kategorię - Max, wygrał Adam Bartman. Drugiej miejsce przypadło Pawłowi Kołodziejowi a trzecie Sebastianowi Celce. Największym fajterem tego wyścigu okazał się Kamil Włodkowski z Torunia, który podczas wyścigu zyskał aż 5 pozycji.

Zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii Open okazał się Konrad Jęczęń. Tuż za nim linię mety przekroczył Marcin Gawor oraz Marek Zawadzki. Na czwartym miejscu uplasował się niejaki Wieniek Wieniek z najlepszym czasem okrążenia - 61.520 s.

Rozdanie pucharów za zajęte miejsce podczas Challenga zakończyło zawodu parę minut po północy. Dodatkowo wręczono statuetkę Pani Joannie za wytrwałość oraz zawodnikowi Wieniek Wieiek za przejechane ponad 7 tyś. okrążeń na torze RCW.

Trzeba przyznać, że atmosfera podczas zawodów była wspaniała a same zawody trzeba zaliczyć do bardzo udanych.

Należało by również wspomnieć o niespodziance jaką przygotował na zawody tor RCW. Mowa tu o wielkiej tablicy świetlnej z wynikami. Zawodnicy bardzo chwalili sobie możliwość dokładnego i szybkiego odczytu czasu okrążenia. Pozwalało to oczywiście na analizę przejazdu i szybką poprawę błędów.

redakcja PolskiKarting.com.pl

Foto galeria z zawodów: www.polskikarting.com.pl/rcw-challenge-13-20-2014/

Oficjalne wyniki RCW Challenge: http://gokartsystem.pl/zawody/rcw/98

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl