W miniony poniedziałek (10.11.2014) odbyły się już trzecie zawody Challenge RCW 2014. Pomimo pięknego długiego weekendu nie zabrakło chętnych do rywalizacji.

W dniu zawodów zgłosiło się 41(a nie jak wcześniej podaliśmy 42) kierowców, w tym dwie panie. Challenge na torze RCW przyciąga wciąż nowych zawodników. Oprócz stałej ekipy z Lublina, na starcie stanęli także dwaj krakowianie. Jeszcze dwa lata temu obaj często brali udział w zawodach. Teraz przyjechali gościnne powalczyć z najlepszymi. Mowa tu oczywiście o Karolu Lubasie, wicemistrzu Pucharu Kia Lotos Race 2014 oraz Adrianie Różyckim.

W zawodach wystartowali także dwóch kierowców z Hiszpanii. Trzeba również podkreślić iż najmłodszym uczestnikiem tej edycji był 8-letni Maks Pyffel, który bardzo dobrze dawał sobie rade na torze.

Jak zwykle po oficjalnym ważeniu wystartowały 5-cio minutowe treningi. Wg nich zostały podzielone kwalifikacje Q1 a następnie Q2. Podczas obu 10-cio minutowych kwalifikacji trzeba było zdobyć jak najlepszy czas przejazdu. Już tutaj było widać ostrą rywalizację o setne części sekundy.

Jednak emocje osiągnęły swój zenit w wyścigach finałowych. Organizatorzy jak zwykle  przygotowali niespodziankę. W wyścigach finałowych nie było obowiązkowych Pit-Stopów, za wyjątkiem kar a start lotny zastąpiono startem zatrzymanym.

Finał kategorii Junior był niezwykle widowiskowy. W szczególność walka pierwszej trójki. Ostatecznie wygrał krakowianin Karol Lubas przed lubelskim kierowcą Adrianem Czuchajem. Trzecią pozycję zajął Adrian Różycki.

Kolejny finał Senior padł łupem Adama Barmana. Tuż za nim stawił się Adam Smuk z najlepszym czasem okrążenia - 60.792 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Maciej Pawłowski.

Pierwsze miejsce w ostatnim finale, równie widowiskowy, zajął Wojtek Veit. Tuż za nim stawił się Piotr Głowacki. Trzecie miejsce przypadło Marki Zawadzkiemu.

Trzeba przyznać że i tym razem zawody były przygotowane na wysokim poziomie. Podczas zawodów awarii uległ tylko jeden gokart i to dopiero w ostatnim wyścigu.

Pod wynikami poszczególnych grup wagowych klasyfikacja generalna tego sezonu.

Redakcja PolskiKarting.com.pl

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl