90 minut jazdy, wiele strategii, ciekawe zmiany w boksach, zmienna pogoda, a przede wszystkim dawka mocnego ścigania - taki był inauguracyjny Double Race, rozegrany na torze F1GOKART w Kielcach.

Double Race to nowy format zawodów zaprezentowany wszystkim miłośnikom kartingu. 10 drużyn - z Kielc, Krakowa, Rzeszowa, Radomia, Tarnowa czy Kolbuszowej rywalizowało w miniony poniedziałek w stolicy województwa świętokrzyskiego. W zawodach, w których dwu lub trzyosobowe ekipy jechały 90 minut, wykonując po 3 zmiany w boksach. Każda z nich mogła 10 razy skrócić sobie tor jazdy o około 20 sekund, co było bardzo ważne np. przy wyprzedzaniu.

Najlepsza w nowych warunkach okazała się drużyna Makar FPD FA1, która nie popełniła żadnego błędu i nie otrzymała żadnej kary. Na drugiej pozycji finiszowała ekipa Mkarts 2, a na trzecim zespół Black Stars 1.

- "Kolejny format zawodów na naszym torze i trzeba przyznać, że była to impreza udana, myślę, że będziemy ją powtarzać gdyż podobała się również zespołom" - powiedział Mateusz Tutaj, zarządzający torem F1GOKART.

Informacja prasowa

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl