Nieco inny dzień zawodów niż zazwyczaj. Tym razem spotkaliśmy się nie w poniedziałek, a w piątek. Pomimo sporej odległości, z ekipą z Lublina pojawiliśmy się na obiekcie parę minut po 18. Jeszcze tylko chwila na studzenie turbiny w naszym Kutrze i pędzimy na tor sprawdzić kto tym razem pojawi się na liście startujących kierowców.

Z tego co wywnioskowaliśmy z rozmów z organizatorami zawodów, zgłoszonych zawodników jest znacznie więcej niż przewidzianych miejsc. Komplet i to jeszcze jaki. Jak zwykle do Warszawy przyjechali zawodnicy z innych miast. Tym razem na liście pojawili się znani nam zawodnicy z kartingu wyczynowego: Sławek Murański oraz Michał Gut, obaj z Wrocławia. Trzeba przyznać że obecność Sławka bardzo mile nas zaskoczyła, w końcu jest on zwycięzcą dwóch serii pucharowych Rotax Max Challenge Poland w kategorii DD2 oraz Rok Cup Poland w kategorii Super Rok. Michał zaś jest doświadczonym zawodnikiem startującym w serii Rotax w kategorii DD2.

Oczywiście nie zabrakło stałych bywalców tj.: Karol Lubas, Adrian Różycki. Tym razem do znanym kierowców dołączył również Karol Urbaniak, kierowca pucharu Kia Lotos Race. Oczywiście nie sposób pominąć częstych bywalców toru RCW z Warszawy, oraz sześcioosobowej ekipy z Lublina.

Po opłaceniu uczestnictwa zostaliśmy oficjalnie zważeni. Podczas krótkiego briefingu i losowaniu gokartów, zaszeregowano Nas (czyli redakcje PK) do kategorii Junior. Dla nas grupa "śmierci" gdyż razem z Nami startowali wszyscy wyczynowcy.

Na początku, dla wszystkich oczywiście, krótki 5-cio minutowy trening. No cóż nie możemy się pochwalić jakimś nadzwyczajnym czasem. Dopiero pierwsze kwalifikacje zaskoczyły nie tylko Nas, ale także naszych kolegów, którzy nam kibicowali. Pierwszy najlepszy czas w Q1-1 - 63.061s. Oczywiście każde kolejne kwalifikacje na rozgrzanych wózkach jechało się coraz szybciej. No cóż, nasz talent i umiejętności ukazały się w kolejnej kwalifikacji Q2_2.  Czas 62,841s nie był już jakimś super czasem. Do najlepszego zawodnika brakowało Nam jedyne 2,34s.

Ostateczni po zsumowaniu czasów w finale Junior wystartowaliśmy z 10 pozycji na 16 możliwych. Niestety tym razem scenariusz finału nie dał nam szans na zaplanowanie strategii. Start lotny oraz 3 sekundowy Pit-Stop pozwolił nam jedynie podjąć próbę dogonienia uciekającego poprzednika. Na 9 pozycji jechał Sławek Murański, który z okrążenia na okrążenie zaczął dość skutecznie uciekać, nie dając szans na wyprzedzenie.

O ile finały Junior i Senior przebiegły wzorowo, o tyle nie można tego powiedzieć w ostatniej najcięższej kategorii Max. Tym razem w roli kibica obserwowaliśmy zaciętą walkę czołówki, która na 12 okrążeniu dość mocno się starła między sobą. Wyglądało to mniej więcej tak:

Nam oczywiście nie udało się wskoczyć na przysłowiowe pudło, zaś oficjalne wyniki można sprawdzić na: www.gokartsystem.pl/zawody/rcw/121.

Poniżej zdjęcia zwycięzców 5-tych zawodów z serii RCW Challenge.

redakcja PolskiKarting.com.pl

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl