Jesteśmy po pierwszym dniu Racehall of Champions. Dzisiaj odbyły się dwie kategorie indywidualne: zawodników doważonych do 100kg oraz zawodników doważonych do 100kg w wieku powyżej 35 lat (old boys).

Polskę reprezentowali: Remigiusz Drzazga, Darek Romanowski, Bartek Malutko i ja. Razem z Remikiem zakwalifikowaliśmy się do finału kat. 100kg.

Remik pokazał się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie 6 miejsce na 46 uczestników. Ja dojechałem w finale na 15 pozycji, co było następstwem nieidealnych wyścigów kwalifikacyjnych. Niestety 3,5 miesięczna przerwa w kartingu dała o sobie znać, natomiast z biegiem dnia było już coraz lepiej.

Darek pokazał wielką klasę w klasyfikacji old boyów, gdzie po wyścigach kwalifikacyjnych startował z 3 pozycji do wyścigu, który ostatecznie zakończył na 6 miejscu. Jest to naprawdę dobry wynik. Dla Bartka były to pierwsze zawody indywidualne za granicą i szlifował dziś swoje umiejętności z dużym progresem.

Po południu, natomiast odbyła się sztafeta- 75 minutowy wyścig drużynowy na 13 konnych gokartach (normalne ok. 8 koni mechanicznych). Razem z Remikiem reprezentowaliśmy Team Poland, a Mariusz Irzykowski, Bartek Malutko i Darek Romanowski MKI Racing.

Prawdę powiedziawszy z Remikiem poczuliśmy się jak zawodnicy Mercedesa w tym sezonie w Formule 1, ponieważ nasz gokart był nieprzeciętnie szybki. Wykorzystaliśmy potencjał sprzętu i wygraliśmy kwalifikacje, następnie wyścig z 1,5 okrążenia przewagi nad zespołem z 2 miejsca, a także udało nam się pobić rekord toru (49.84 s. stary rekord; 49,75 mój czas; 49.72 Remik). Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ to pierwsze zwycięstwo Polskiego zespołu na arenie międzynarodowej, a na dodatek w takim stylu.

Jutro jeszcze więcej Polskich zawodników na torze- kategorie 80kg i junior 65kg. Zapraszamy wszystkich do kibicowania.

Pozdrawiamy serdecznie, Team Poland & MikoMarczyk

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl