Ponownie bardzo dużo młodych adeptów zrobiło swój pierwszy krok w sporcie kartingowym. W projekcie z cyklu "Pierwszy krok w kartingu" dzieci przedszkolne i młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych w formie szkoleń w obiekcie sportowym: Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze SPEED RACE Tarnów, gdzie w bezpiecznych warunkach i pod okiem fachowców mogły razem w grupie poprawiać swoje umiejętności jazdy. Zajęcia odbyły się w miesiącu styczniu i podzielone były na etapy, łączyły tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją z wykorzystaniem gokartów.

Uczestnicy mieli okazję zapoznania się i kontaktu od najmłodszych lat z pojazdami mechanicznymi, jakimi są gokarty oraz zdobycia odpowiedniej edukacji praktycznego bezpieczeństwa ruchu drogowego w sposób aktywny poprzez sport kartingowy. Po raz kolejny realizowane zadanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W tej styczniowej edycji zajęć kartingowych uczestniczyło w sumie ponad 1000 dzieci i młodzieży.

Ogromne zainteresowanie zajęciami Pierwszy krok w kartingu #1

Ponownie tego typu projekt pokazuje, że sport kartingowy należy do najpopularniejszych w Tarnowie i regionie małopolski oraz że ma wiele zalet, prócz fizycznego wysiłku, daje możliwość zdrowej rywalizacji. To sport dla wszystkich - dziewczyn i chłopaków. Sport kartingowy doskonale rozwija charakter i podnosi samoocenę. Osoby uczestniczące w tych szkoleniowych jazdach stają się bardziej odważne, zdyscyplinowane i samodzielne oraz uwrażliwiają się na potrzeby innych.

Karting to sport umożliwiający rozwijanie własnych zainteresowań oraz doskonale wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Karting jest sportem bezpiecznym, bardzo emocjonującym, a jednocześnie kształcącym i wychowującym. Na całym świecie karting jest codziennym sportem – powszechnym i ogólnodostępnym. Oprócz typowych emocji sportowych karting doskonale służy zabawie i szkoleniu.

Wszystkie informacje o tym projekcie i całej akcji znajdują się na stronie: www.gokarty-tarnow.pl

O szczegóły można pytać w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów lub pod numerem telefonu: 604 640 023

TRENUJEMY I PÓŹNIEJ JEŹDZIMY DUŻO BEZPIECZNIEJ!

Informacja prasowa

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl