Adam Szydłowski w fenomenalnym stylu zwyciężył w 2.rundzie Łódzkiej Ligi Kartingowej rozgrywanej na torze Gokart Arena. Młody zawodnik z Łodzi, doważony do 80kg (klasa Junior) pewnie zwyciężył w kwalifikacjach i głównym wyścigu finałowym. Adaś zapewnia, że pojawi się również w pozostałych rundach 8.sezonu naszej ligi (na pierwszej rundzie był nieobecny). Bardzo dobre tempo z pierwszej rundy, utrzymał również Łukasz Kaczmarek (klasa Senior), który startując z piątego pola w finale A, wskoczył ostatecznie na drugą pozycję. Trzeci w zawodach, był Krzysztof Niemczyk (klasa junior), który prezentuje ostatnio bardzo wysoką formę.

Fenomenalny Szydłowski wygrywa 2.rundę Łódzkiej Ligi Kartingowej #1

Po raz kolejny na starcie zawodów zabrakło m.in. Mariusz Irzykowski , który drugi raz najzwyczajniej w świecie... spóźnił się na zawody, Artur i Mikołaj Pel którzy prawdopodobnie odpuścili starty w tym sezonie ligi, Piotr Krakowiak - Mistrz 5 i 6 sezonu ŁLK “zawiesił” starty gokartami, oraz Mikołaj Marczyk (urzędujący Mistrz ŁLK) , który był obecny w roli widza, ale obecnie swoją karierę skierował na rajdowe odcinki specjalne.

Cieszy nas tym bardziej, wysoka frekwencja podczas tej rundy. Aż 28 zawodników pojawiło się na starcie (w tym jeden kierowca z Kalisza, a Wrocław reprezentował Michał Gutt).

Organizator, podczas sesji kwalifikacyjnej przygotował dla zawodników urozmaicenie, w postaci dodatkowej szykany na torze, która miała wymusić nieco inną nitkę jazdy i uatrakcyjnić zawody. W opinii zawodników, pomysł był strzałem w dziesiątkę i mimo, że kilku z kierowców miało poważne problemy w tym miejscu, wrażenia były bardzo pozytywne. Co ciekawe, dużym ułatwieniem w pokonywaniu ciasnej szykany, była większa waga zawodnika, a co za tym idzie większy docisk tylnej osi, więc zwężenie na torze najlepiej pokonywali zawodnicy klasy “senior”.

Fenomenalny Szydłowski wygrywa 2.rundę Łódzkiej Ligi Kartingowej #2

Po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej (w której każdy zawodnik trzy razy siadał do gokarta), ułożono biegi finałowe. Zawodnicy, tym razem nie przejeżdżali przez joker-lap (skrót na torze), a za to każdy miał do zaliczenia dwa obowiązkowe przejazdy przez pit-stop. Okazało się, że z procedurą pit-stop poradzili sobie doskonale niemal wszyscy kierowcy - były tylko dwa poważniejsze błędy - jeden zawodnik zanotował tylko jeden wjazd (zamiast dwóch), oraz jeden zawodnik nie zatrzymał się w wyznaczonej strefie przed wyjazdem. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę ilość “debiutantów” w zawodach.

W czterech biegach finałowych, zawodnicy rywalizowali na dystansie 25 okrążeń, a najlepszy kierowca w finale awansował do kolejnego biegu. Podczas całych zawodów, sędzia zawodów Arkadiusz Małecki (trzykrotny sędzia PIKC (Polish Indoor Kart Championship) pokazał tylko jedną czerwoną flagę. Nie było również flag zielonych (oddaj nieprzepisowo zdobytą pozycję), co świadczy o wysokim poziomie rywalizacji i kulturze jazdy wszystkich zawodników. Dziękujemy za walkę fair-play!

Po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja najszybszych na podium, a Organizator zaprosił Wszystkich na kolejne rundy Łódzkiej Ligi Kartingowej w Gokart Arena ŁÓDŹ.

Fenomenalny Szydłowski wygrywa 2.rundę Łódzkiej Ligi Kartingowej #3

Źródło: fb/gokart-arena-łódź

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl