Dokładnie za tydzień, rozpoczyna się 24 godzinny wyścig w Karting Eupen​! Te zawody to najważniejsza drużynowa impreza kartingu halowego w roku. Tym razem BRT jako jedyna drużyna z Polski wyrusza, żeby walczyć z najlepszymi zespołami w Europie.

W składzie drużyny znajdą się: - Artur Pel​ - z Racing Center Team Poland oraz Team Poland - Indoor Karting - Mariusz Irzykowski (Mar Yushh​) z RACING CENTER TEAM POLAND - Paweł Kołodziej​ z RACING CENTER TEAM POLAND - Karol Zaluski​ z eXtreme Team Poland - Mariusz Książek​ z BRT​ - Adam Smuk​ z BRT

- Na co dzień rywalizujący ze sobą na torach zawodnicy i zespoły, wyruszają tym razem jako jeden team by sprostać wyzwaniu 24 godzinnej walki, o każdy ułamek sekundy. Sam obiekt w Karting Eupen na którym odbędą się te zawody, to jeden z najnowocześniejszych na świecie torów, przeznaczonych do kartingu halowego. Wyścig rozpocznie się 30 września, o godzinie 21 i zakończy 24 godziny później. Poprzedzony będzie treningami i kwalifikacjami, które ustawią stawkę drużyn do startu.

BRT Team startuje w 24H - Eupen #1

Specyfika drużynowych wyścigów długodystansowych jest zdecydowanie odmienna od ścigania się w krótkich kilkunastominutowych biegach. W długodystansówkach liczy się wytrzymałość i równa jazda na najwyższym możliwym poziomie przez cały czas kiedy zawodnik przebywa na torze, a odpowiednio dobrana strategia ma kluczowe znaczenie we współzawodnictwie między drużynami.

Konkurencja między zespołami podczas tych zawodów jest od lat na najwyższym światowym poziomie, o czym może świadczyć fakt, że w zeszłym roku zmiana na pozycji lidera nastąpiła po 23 godzinach i 53 minutach wyścigu!, a zespoły 3 i 4 wjechały na metę zderzak w zderzak bezpośrednio walcząc ze sobą o "pudło" do samego końca!

- Jesteśmy pewni, że i w tym roku emocje sięgną zenitu, a zmotywowani do walki jedziemy żeby pokazać się z jak najlepszej strony! Na stronie organizatora www.karting-eupen.com dostępny będzie live timing dzięki któremu będzie możliwe obserwowanie rywalizacji na torze na żywo. Na naszym fanpage`u (BRT) na bieżąco będziemy aktualizować informacje o tych zawodach.

Źródło: facebook/BaldRacingTeam

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl