22 października 2016 – była to wyjątkowa data nie tylko dla Łodzi i okolic lecz również dla całej Polski. W tym dniu, na torze Racing Center Łódź odbyły się dwa ważne wydarzenia.

Pierwszy z nich to Puchar Łodzi Kids 2016, który okazał się wspaniałą rywalizacją dla najmłodszych kierowców. Wśród 13 zawodników pojawiła się również młoda dama, która jak się później okazało, była najszybsza. Mowa tu o Poli Jańczak, która jako pierwsza przekroczyła linię mety i wygrała Puchar Łodzi dla najmłodszych. Drugi na mecie stawił się Jakub Kiwalski, a podium uzupełnił Szymon Szczepanik.

Puchar_Lodzi_Kids_2016_001

Po dekoracji najszybszych „Kids’ów” rozpoczęły się treningi przed Pucharem Łodzi, w którym można było wystartować w dwóch kategoriach: 70kg i 95kg. Na starcie pojawiło się wielu lokalnych zawodników oraz kierowcy z takich miast jak: Warszawa, Wrocław, Szczecin, Opole, Jelenia Góra, Toruń, Kraków, Sopot, Poznań czy Gdynia. Do kategorii 95kg zgłosiło się 29-u zawodników, natomiast w kategorii 75kg -  17-tu. W zawodach rywalizowało w sumie 33 kierowców.

Zawody rozpoczął punktualnie o 22:00 dyrektor zawodów – Paweł Kołodziej w asyście przedstawiciela toru – Marka Zawadzkiego oraz sędziego głównego – Artura Pela. Po krótkim wyjaśnieniu zasad i przedstawieniu sponsorów Pucharu, rozpoczęły się pierwsze wyścigi. Z uwagi na tak duże zainteresowanie w obu kategoriach, odbyło się aż 20 wyścigów eliminacyjnych.

Trzeba przyznać, iż nocne wyścigi przebiegły bez większych incydentów. Dzięki zainstalowanemu monitoringowi, większość spornych decyzji udało się bardzo szybko i sprawnie rozwiązać.

Eliminacje zakończyły się chwilę po godzinie 8 nad ranem. Do dwóch wyścigów finałowych awansowało po 12 zawodników z najwyższą ilością zdobytych punktów.

W kategorii 70kg Pucharu Łodzi nie pokonany okazał się miejscowy kierowca Kamil Kaczyński. Drugie miejsce wywalczył Adam Szydłowski – również przedstawiciel gospodarzy, a podium uzupełnił znany krakowski kierowca Mateusz Bartsch.

W kategorii 95kg najlepszym zawodnikiem i zarazem zdobywcą Pucharu Łodzi 2016 okazał się Remigiusz Drzazga ze Szczecina. Zgarnął on maksymalną ilość punktów w eliminacjach.  Drugie miejsce zajął wspomniany wcześniej przy okazji kategorii 70kg Mateusz Bartsch (Kraków), a podium uzupełnił trzy krotny mistrz Polski – Mikołaj Marczyk (Łódź).

Puchar_Lodzi_2016_001

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, organizator przewidział także klasyfikację zespołową, którą wygrał TEAM POLAND w składzie: Remigiusz Drzazga, Mikołaj Marczyk, Mateusz Bartsch. Drugie miejsce przypadło zespołowi KINDER NIESPODZIANKA (Adam Szydłowski, Piotr Pućka, Mikołaj Pel). Trzecim miejsce zdobyli kierowcy AMP TEAM (Piotr Wołynka, Adrian Ziejewski, Michał Ryndzionek).

Jak podają organizatorzy, Best Lap zawodów wywalczył Kamil Kaczyński (Łódź). Podczas zawodów przeprowadzono również ankietę, wg której Mariusz Książek (Warszawa) został wybrany przez zawodników "najbardziej lubianym", zaś Adam Kania (Opole) został uznany za największego pechowca zawodów. Jako osobę, która sprawiła największą niespodziankę wytypowano Marcina Racewicza.

Zaskakujący dla naszej redakcji był udział szczególnie dwóch zawodników. Pierwszy z nich to Miko Marczyk, który po długiej przerwie od kartingu powróci powalczyć na halę. W dodatku w tym samym dniu rywalizował swoim fabrycznym autem na innej imprezie, w której zajął 3 miejsce na 100 kierowców.

Bardzo miło zaskoczył Nas również udział Alana Raczyńskiego z Eagles Poland, który również po niekrótkiej przerwie postanowił powalczyć za kierownicą karta.

Dziękujemy organizatorom Pucharu Łodzi za zaproszenie. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy wygranej. W imieniu toru Racing Center Łódź dziękujemy również sponsorom za wsparcie tak ważnego wydarzenia kartingowego w Łodzi.

Zdjęcia: Jakub Zakrzewski

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl