Za nami VIII Grand Prix Kartingowej Ligii Racing Kart. W tej rundzie do startu zgłosiło się 14 zawodników, którzy przez 42 minuty jazdy rywalizowali o każdą setną sekundę by zwyciężyć!

W tym miesiącu wszyscy zawodnicy jeździli pod prąd z lekką modyfikacją toru podobnie jak to miało miejsce na ostatniej eliminacji RK Junior Challenge.

1 przejazd: Od samego początku wysoko poprzeczkę ustawili faworyci. Michał Grzyb, który jest liderem klasyfikacji generalnej rozpoczął rywalizację od 3 pozycji. Tuż przed nim uplasował się jego brat Wojtek, natomiast zawody od pierwszego miejsca rozpoczął Mateusz Słomka.

2 przejazd: Wciąż na prowadzeniu Mateusz Słomka! Bardzo dobra jazda Mateusza pozwala mu wciąż utrzymywać się na pozycji lidera, wyprzedzając o zaledwie 0,093s z Michałem Grzybem. Trzecia pozycja należy do Michała Janasa, lecz rywale w postaci Wojtka Grzyba i Adriana Różyckiego zmuszają go do maksymalnego wysiłku.

3 przejazd: Mateusz Słomka troci pozycję lidera. Po trzecim przejeździe z "żółtą koszulką" jedzie Michał Grzyb. Na tą chwilę Mateusz traci już aż 0,287s do prowadzącego Michała. Trzecia pozycja pozostaje w rękach Michała Janasa, który dobrym stylu odpiera ataki Wojtka Grzyba i Adriana Różyckiego.

Ciekawie sytuacja zaczyna również wyglądać w środku stawki, bowiem Karol Stobiński toczy zaciętą rywalizację z Filipem Włodarczykiem, Jackiem Stryszowskim i Przemkiem Wojniczem o dołączenie do ścisłej czołówki.

4 przejazd: Michał Grzyb wciąż prowadzi i zaczyna powiększać swoją przewagę nad...Michałem Janasem, który wkręcił się na drugą pozycję. Mateusz Słomka jest obecnie na trzecim miejscu.

W środku tabeli do walki podłączył się Gianmarco Costanzo, wyprzedzając obecnie Wojciecha Stobińskiego i Przemka Wojnicza.

5 przejazd: Bez zmiany miejsc. Tak w skrócie opisać to co działo się w tabeli po piątym przejeździe. Każdy z zawodników utrzymał swoją pozycję, a zmianie uległy jednie różnice miedzy kierowcami.

6 przejazd: Sytuacja po tym przejeździe zaczęła robić się bardzo ciekawa. Do walki o czołowe pozycje włączył się Adrian Różycki. Michał Grzyb umocnił natomiast swoją przewagę na pierwszym miejscu, osiągając prawie sekundę przewagi nad rywalami. Na drugiej pozycji wciąż znajdował się na Michał Janas a za nim Mateusz Słomka.

7 przejazd: Do końca zbyt wiele się już nie zmieniało. Niestety poprzez awarię jednego z gokartów szansę na podium stracił Adrian Różycki, który niestety zajął 4 pozycję. Podium ostatecznie pozostało bez zmian w porównaniu do poprzednich przejazdów, dzięki czemu rywalizację ponownie wygrał Michał Grzyb. Drugie miejsce zajął Michał Janas, a trzeci na mecie zameldował się Mateusz Słomka.