28 zawodników stanęło na starcie V. sezonu ligi Silver Cup. Po blisko miesięcznej przerwie, kierowcy wznowili rywalizację na halowym obiekcie, aby po ośmiu zaplanowanych rundach wyłonić kolejnego, piątego triumfatora szczecińskiej ligi kartingowej. Oprócz lokalnych kierowców oraz reprezentantów pobliskich miejscowości, do rywalizacji przystąpiło również trzech zawodników zza zachodniej granicy.

Zgodnie z regulaminem, uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy kwalifikacyjne, w których rozpoczęli batalię o jak najlepsze czasy okrążeń, decydujące o ustawieniu na starcie i przydziale do odpowiednich finałów. Po zaciętej rywalizacji, sesja kwalifikacyjna padła łupem - wracającego do rywalizacji w naszej lidze – Remika Drzazgi, który o ułamek sekundy pokonał Wojciecha Stefaniuka. Trzecie miejsce na starcie w finale „A” wywalczył wicemistrz z zeszłego sezonu, Adrian Ziejewski. Tym samym, zgodnie z regulaminem, czołowa trójka podzieliła się punktami za kwalifikacje (odpowiednio 2,5; 1,5; 0,5pkt.). W czołowej piątce kwalifikacji znaleźli się również Edyta Pałeczka oraz Piotr Wołynka, a więc zdobywczyni trzeciego miejsca oraz triumfator klasyfikacji generalnej z zeszłego sezonu.

Sztuka awansu do finału „A” powiodła się również Przemowi Niewiadomskiemu, Szymonowi Urbaniakowi, Piotrowi Grabowskiemu, Jakubowi Brzezińskiemu oraz Aleksandrowi Jagodzińskiemu. Rywalizacja w biegach finałowych, rozpoczęła się od finału „C”, który zawsze przysparza wiele emocji oraz zwrotów akcji. Tak było i tym razem, a oficjalne wyniki zostały ogłoszone dopiero po zakończeniu biegu. Wszystko za sprawą incydentu, który miał miejsce na ostatnim okrążeniu, kiedy to prowadzący wyścig Paweł Steinke – debiutujący w naszej lidze – został nieczysto zaatakowany przez Kamila Chałupnika. W wyniku ataku, Paweł spadł za Kamila Kupińskiego, natomiast jako pierwszy linię mety minął Kamil Chałupnik, który – niestety – decyzją sędziów został ukarany i spadł na piątą lokatę.

TOP 3 finału „C”:

  1. Kamil Kupiński
  2. Paweł Steinke
  3. Arkadiusz Tylicki

Największą niespodzianką finału „B”, bez wątpienia, była bardzo dobra postawa debiutujących na naszym torze gości z Niemiec. Marco Degen, Andre Allar oraz Tim Fuhrman podjęli niezwykle ambitną i wyrównaną walkę z bardzo doświadczonymi kierowcami, którzy obiekt w hotelu Silver, znają jak własną kieszeń. Ostatecznie, zwycięzcą finału „B” okazał się Rafał Grajkowski, który przez znaczną część wyścigu musiał odpierać ataki Marco Degena. Niemiec nawet na chwilę znalazł się na prowizorycznym prowadzeniu, po tym jak zaatakował Rafała w pierwszym zakręcie, jednakże decyzją sędziów był to manewr nieczysty i Marco został zmuszony do oddania pozycji. Ostatecznie, na mecie tę dwójkę przedzielił jeszcze Robert Krawczak, któremu pomogła strategia opóźnionego pitstopu. Na kolejnych miejscach w finale „B” znaleźli się: Krzysztof Zdanowicz, Andre Allar, Adam Boniecki, Przemysław Wolniak, Paweł Stefaniuk, Paweł Bartoszewicz oraz Tim Fuhrmann.

Top 3 finału „B”:

  1. Rafał Grajkowski
  2. Robert Krawczak
  3. Marco Degen

Wisienką na torcie każdej rundy naszej ligi jest finał „A”. Nie inaczej było tym razem: co prawda Remigiusz Drzazga od samego początku wyścigu narzucił bardzo wysokie, nieosiągalne dla kogokolwiek tempo i przez cały dystans kontrolował przebieg wyścigu. Jednakże, za plecami lidera toczyła się pasjonująca rywalizacja o kolejne stopnie podium. Wojciech Stefaniuk, jedyny zawodnik próbujący nawiązać walkę z Remikiem, podczas pierwszego pitstopu popełnił błąd, który spowodował, że musiał zacząć martwić się o swój byt na podium. Wojtek bardzo szybko wykonał również drugi obowiązkowy zjazd do alei serwisowej, co doprowadziło do tego, że pędzący Remik Drzazga zdublował rywala, który w czasówce stracił do niego bardzo niewiele. Pech dopadł również startującego z trzeciego pola Adriana Ziejewskiego. Zepsuta procedura pitstopu, spowodowała, że Adrian musiał zjawić się w alei o jeden raz więcej od konkurencji, czym przekreślił szanse na dobry rezultat. W wyniku tego zdarzenia, za plecami lidera bój toczyli Wojtek Stefaniuk oraz Edyta Pałeczka, jednak znakomite tempo Wojtka w drugiej części wyścigu spowodowało, że jego pozycja stała się niezagrożona, natomiast Edyta do końca musiała odpierać ataki Przema Niewiadomskiego oraz Piotra Wołynki.

Ostatecznie, jedyna przedstawicielka płci pięknej w trakcie tej rundy, obroniła pozycję premiowaną podium, jednakże piąty Piotrek Wołynka, na mecie stracił do Edyty zaledwie 0,9 sekundy. Na dalszych pozycjach uplasowali się: Piotr Grabowski, Szymon Urbaniak, Jakub Brzeziński, Aleksander Jagodziński oraz Adrian Ziejewski. Remigiusz Drzazga oprócz 40 punktów za zwycięstwo w I rundzie i 2,5 punkta za pole position, wywalczył również 0,5 punkta za najlepszy czas pojedynczego okrążenia podczas I rundy zawodów.

Top 3 finału „A”:

  1. Remigiusz Drzazga
  2. Wojciech Stefaniuk
  3. Edyta Pałeczka

Informacja prasowa

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl