W dobie globalizacji bez problemu znajdziemy stabilne miejsce w siłowni afiliowanej pod szyldem znanej firmy. Oprócz ogólnych programów treningowych, coraz większą popularność cieszą się spersonalizowane zajęcia z trenerem. Jeżeli jednak nie chcemy tracić czasu na dojazd i preferujemy indywidualne ćwiczenia we własnym tempie, to warto pomyśleć o domowej mini siłowni. Nawet na małej przestrzeni możemy zorganizować salę treningową, która będzie efektywnym uzupełnieniem profesjonalnego treningu.
Najlepszy sposób na stworzenie domowej siłowni
Jednym ze sprzętów najłatwiejszych do zamontowania w domowym zaciszu jest drążek do ćwiczeń. Wyróżnia się on wyjątkową wszechstronnością oraz łatwością obsługi. W rezultacie umożliwia wykonanie szerokiej gamy ćwiczeń, angażujących różne grupy mięśni. Poza tym jego kompaktowa i wytrzymała konstrukcja sprawia, że jest to idealny wybór dla tych, którzy mają mało miejsca w domu lub potrzebują sprzętu mobilnego. W pewnym stopniu jest to długoterminowa inwestycja, mającą na celu poprawę zdrowia fizycznego i zapewnienie dobrego samopoczucia. Przez ekspertów jest uznawany za podstawowy element siłowni w domu.
Efektywny i wygodny trening domowy
Dla wszystkich domatorów drążek do ćwiczeń będzie idealnym rozwiązaniem. Ma zwartą konstrukcję, która pozwala na zainstalowanie go w dowolnym miejscu w domu. Dodatkowo wykonano go ze stali o podwyższonej wytrzymałości, co gwarantuje jego trwałość i stabilność podczas treningu.
Drążek do ćwiczeń zawiera dwa wsporniki ścienne i śruby mocujące, dzięki czemu można go łatwo zainstalować na dowolnej ścianie mieszkania. Ponadto, jego konstrukcja pozwala na łatwy demontaż, kiedy nie jest nam już potrzebny. Dzięki niemu można wykonywać podciągnięcia, pompki i inne ćwiczenia, które pomogą poprawić siłę mięśni. Obok atlasu treningowego to podstawa uniwersalnej siłowni.
Jego najważniejsze zalety to:
• Łatwy w montażu i demontażu;
• Ekonomiczny;
• Nie zajmuje dużo miejsca;
• Umożliwia wykonanie szerokiej gamy ćwiczeń;
• Kompatybilny z różnymi rodzajami programów treningowych;
• Trwały i stabilny.
Co więcej pozwala na urozmaicenie indywidualnych treningów w siłowni domowej bez udziału zawodoweg trenera.
W stronę profesjonalnej siłowni
Z drugiej strony w treningu siłowym niezbędne jest systematyczne korzystanie z atlasu treningowego. Taka kompleksowa stacja do ćwiczeń angażuje najważniejsze grupy mięśni. Niemniej jednak jej nabycie związane jest z dość dużym obciążeniem finansowym. Ponadto, nawet jednostanowiskowy atlas zajmuje sporo powierzchni. Modele wielostanowiskowe są już w pełni dedykowane dla profesjonalnych siłowni. Jeżeli nie chcemy ominąć tego typu ćwiczeń, to konieczne jest regularne uczęszczanie do stacjonarnej siłowni. Znajdują się w niej inne zaawansowane sprzęty, które w kompleksowy sposób wpływają na kondycję fizyczną. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki koszt oraz skomplikowany montaż. Poza tym, nierzadko ich obsługa wymaga wsparcia ze strony profesjonalisty.
Reasumując, chociaż nie trudno jest stworzyć mini siłownię w domu i przy pomocy multimedialnych urządzeń opracować najbardziej nam pasujący program treningowy, to na początku warto również wsiąść udział w grupowych zajęciach. Taki hybrydowy model ćwiczeń ukierunkuje nas i pomoże zdefiniować jakie są nasze najważniejsze oczekiwania względem treningu. Ponadto, pod okiem specjalisty poznamy podstawowe zasady bezpieczeństwa i funkcjonowania urządzeń do ćwiczeń. Po takim podstawowym kursie można już bez problemu pracować indywidualnie.
Artykuł sponsorowany